SB&K Distrikt Väst deltar på kulturkalaset! (uppdaterat)

 
 

Svenska Budo & Kampsportsförbundet Distrikt Väst kommer söndagen den 19:e augusti att befinna sig på plats i trädgårdföreningen. Ni kommer att bjudas på häpnandsväckande uppvisningar, fyllda med kraft och energi i bland annat; Kiaikido, Brasiliansk Ju Justu, Mix Martial Arts, Capoiera, Wing Chun, Thaiboxning, Aikido, Ju jutsu, wushu och Krav Maga. Flera av våra budoarter och kampsportsföreningar finns på plats och dessutom kommer det finnas möjlighet för alla barn och ungdomar att prova på våra verksamheter. Missa inte denna fartfyllda söndag med oss.

Schema uppvisningar – Kulturkalaset 2012

Tid Förening Idrott
12.30-12.35 Simon Lau Center Wing Chun
12.35-12.40 Göteborgs Ju-jutsuklubb Ju-jutsu
12.40-12.45 Aikido Dojo Gamlestan Aikido
12.45-12.50 Kombatan IF Kombatan
12.50-12.55 Conde BJJ BJJ
12.55-13.00 Simon Lau Center Wing Chun
13.00-13.05 Capoeira Boa Vontade Capoeira
13.05-13.10 Capoeira Boa Vontade Capoeira
13.10-13.15 Capoeira Boa Vontade Capoeira
13.15-13.20 Aikido Dojo Gamlestan Aikido
13.20-13.25 Göteborgs Taidoklubb Taido
13.25-13.30 Göteborgs Ju-jutsuklubb Ju-jutsu
13.30-13.35 Conde BJJ BJJ
13.35-13.40 Shorinji Kempo Göteborg Shorinji Kempo
13.40-13.45 Gbg MMA MMA
13.45-13.50 Kombatan IF Kombatan
13.50-13.55 Shaolin Si Wushu Guan Wushu
13.55-14.00 Shaolin Si Wushu Guan Wushu
14.00-14.05 Conde BJJ BJJ
14.05-14.10 Kombatan IF Kombatan
14.10-14.15 Fighter Muay Thai Thaiboxning
14.15-14.20 Göteborgs Ju-jutsuklubb Ju-jutsu
14.20-14.25 Gladius MMA MMA
14.25-14.30 Riai Aikido dojo Aikido
14.30-14.35 Göteborgs Taidoklubb Taido
14.35-14.40 Krav Maga Academy Krav Maga
14.40-14.45 Shorinji Kempo Göteborg Shorinji Kempo
14.45-14.50 Brasiliansk Jiu Jitsu Göteborg BJJ
14.50-14.55 Simon Lau Center Wing Chun
14.55-15.00 Shaolin Si Wushu Guan Wushu
15.00-15.05 Shaolin Si Wushu Guan Wushu
15.05-15.10 Fighter Muay Thai Thaiboxning
15.10-15.15 Riai Aikido dojo Aikido
15.15-15.20 Capoeira Volta ao Mundo Capoeira
15.20-15.25 Capoeira Volta ao Mundo Capoeira
15.25-15.30 Shobukan Iaido
15.30-15.35 Gladius MMA MMA
15.35-15.40 Göteborgs Taidoklubb Taido
15.40-15.45 Shaolin Si Wushu Guan Wushu
15.45-15.50 Shaolin Si Wushu Guan Wushu
15.50-15.55 Brasiliansk Jiu Jitsu Göteborg BJJ
15.55-16.00 Krav Maga Academy Krav Maga
16.00-16.05 Fighter Muay Thai Thaiboxning
16.05-16.10 Ki-no Kenkyukai Göteborgs Kiaikidoförening KiAikido
16.10-16.15 Simon Lau Center Wing Chun
16.15-16.20 Gbg MMA MMA
16.20-16.25 Capoeira Volta ao Mundo Capoeira
16.25-16.30 Capoeira Volta ao Mundo Capoeira
16.30-16.35 Krav Maga Academy Krav Maga
16.35-16.40 Ki-no Kenkyukai Göteborgs Kiaikidoförening KiAikido
16.40-16.45 Brasiliansk Jiu Jitsu Göteborg BJJ

Schema Prova På – Kulturkalaset 2012

Matta 1

Matta 2

Tid Idrott Förening
12.30-13.00 Capoeira Boa Vontade Simon Lau Center
13.00-13.30 Conde BJJ Kombatan IF
13.30-14.00 Göteborgs Ju-jutsuklubb Göteborgs Taidoklubb
14.00-14.30 GBG MMA Shaolin Si Wushu Guan
14.30-15.00 Riai Aikido dojo Conde BJJ
15.00-15.30 Brasiliansk Jiu Jitsu Göteborg
15.30-16.00 Capoeira Volta ao Mundo Iaido
16.00-16.00 Thaiboxning GBG mma
16.30-17.00